Sylwester na nartach we Włoszech

Sylwester na nartach we Włoszech

Coraz chętniej spędzamy czas wolny aktywnie nawet zimą. Świąteczno-noworoczne wyjazdy narciarskie stają się zatem coraz popularniejsze. Stanowią ciekawą alternatywę dla typowych przyjęć i bali sylwestrowych. Jednym z najatrakcyjniejszych kierunków turystów są włoskie Alpy. Dowiedz się więcej o możliwościach spędzenia sylwestra na nartach we Włoszech.

 

Świąteczno-noworoczne wyjazdy na narty w góry to świetna propozycja dla tych, którzy sylwestra chcą spędzić w nietypowy sposób i dodatkowo zadbać o swoją kondycję fizyczną. Decydując się na taki wyjazd warto najpierw zastanowić się nad możliwościami jego organizacji.

 

Jaką ofertę wybrać?

Główną kwestią problematyczną przy wyborze oferty wyjazdu na narty jest decyzja czy skorzystać z oferty biura podróży, czy zaplanować wyjazd samodzielnie. Pierwsze rozwiązanie ma klika zalet, tj. możliwość zagwarantowania transportu do ośrodka narciarskiego, możliwość skorzystania z darmowych lekcji nauki jazdy na nartach, szybszy zakup skipassu czy pomoc rezydenta biura, która posiada nieocenioną wartość zwłaszcza w sytuacjach ekstremalnych.

Z kolei samodzielna organizacja wyjazdu i wynajęcia apartamentu to oszczędność kosztów. Jednak takie rozwiązanie łączy się z dużą stratą czasu potrzebnego, np. na zakup artykułów spożywczych i przygotowywanie posiłków. Czas ten można by było przecież spędzić na nartach czy odpoczynku.

Problem podczas samodzielnego wyjazdu może stanowić także przejazd z Polski do celu podróży, bowiem nie każdy posiadacz prawa jazdy jest doświadczonym kierowcą, a drogi w zimą nie zawsze gwarantują bezpieczną podróż.

 

Jeśli wyjechać na narty – to w Alpy, na przykład włoskie

Najchętniej odwiedzanymi przez polskich miłośników narciarstwa rekreacyjnego miejscami są kurorty w południowej Austrii, w południowej części Niemiec i w Szwajcarii.

Ciekawą propozycję stanowią także ciepłe, sympatyczne i zawsze dobrze nasłonecznione stoki Alp włoskich. Tam można skorzystać z wielu niezwykłych atrakcji, napić się wyśmienitego włoskiego wina, poczuć tradycyjną włoską gościnność, skosztować smacznej i aromatycznej włoskiej kuchni. Słoneczna włoska pogoda jest wymarzona dla aktywnego wypoczynku na nartach.

 

Doskonalenie techniki jazdy na nartach pod okiem specjalisty

Przy wyborze atrakcyjnej oferty wyjazdu na narty warto zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość skorzystania z nauki i doskonalenia jazdy na nartach pod opieką doświadczonych instruktorów. Dzięki temu poszerzymy naszą wiedzę dotyczącą prawidłowego zachowania się na nartach i zredukujemy liczbę błędów, jakie przytrafiają się wszystkim tym, którzy nie mają zbyt dużego narciarskiego doświadczenia, np. zbyt sztywne nogi i ramiona, przygarbiona postawa czy trudności z utrzymywaniem równowagi na nartach.

Instruktorzy narciarscy powinni ponadto zaproponować codzienne ćwiczenia, które służą rozgrzaniu organizmu, aby zminimalizować skutki ewentualnych upadków na stoku.

bukowydworek

Related Posts

Sylwester w Wielkiej Brytanii

Sylwester w Wielkiej Brytanii

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *